Aktuality

Novinky ze dvora

Léto přineslo do dvora oživení. Jsme moc rádi, že jste si opět našli cestu do oázy klidu. V parku oko potěší příboj barev – včelkami obletované levandule, růže a také oko jezírka, ve kterém se prohání kapr Pepa jeho kamarádi, bílí amuři.

Dvakrát do měsíce zavoní v sobotu na nádvoří pod historickým komínem grilované masíčko a zelenina. Přijďte také ochutnat. Rezervaci pro skupiny doporučujeme. Více na facebooku Zbirožský dvůr.Nadívaná baby kuřátka a naše tradiční burgry jsou hitem letošního léta, samozřejmě i kuřecí BBQ křidélka!

Těšíme se na vás!

Otevírací doba o prázdninách:


Vítání jsou domácí a přespolní, cyklisté i motorkáři, těch letos jezdí nevídaně!
  • Středa, čtvrtek, pátek, sobota: 10.00 – 22.00
  • Neděle: 10.00 – 16.00
  • Dle situace lze zavírací dobu prodloužit.


Po dlouhé zimě se na mne obrací mnoho stálých hostů s dotazem, kdy otevřeme restauraci. Musím, ač mi to velmi bolí, odpovídat nevím. Stavím nový kolektiv do stálého gastro provozu, ale jistě tušíte, že je to lopotná práce. V zemi chybí na 6000 kuchařů. V roce 2017 jsme nastavili vysokou laťku, hosté se k nám sjížděli z blízka i daleka s vědomím, že dostanou kvalitní krmi i služby. Profesionální tým odváděl dobrou práci, za což jim i dnes moc děkuji a přeji jim hodně úspěchů především v osobním životě a v práci, převážně v úspěšných restauracích.

O to více mne mrzelo, že jsem se rozhodla dobře fungující podnik pronajmout s vidinou odpočinku po tvrdých desítkách let, kdy za mnou zůstaly nesmazatelné stopy poctivě odvedené práce – stovky dětských hřišť a sportovišť po celé republice, z ruiny bývalé manufaktury se vyklubalo po náročné rekonstrukci místo odpočinku. Zbirožský dvůr si získal přízeň odborné poroty, která mu udělila cenu za citlivou rekonstrukci historické budovy v soutěži Stavba roku, které se říká ve Zbirohu Národní divadlo.  Pronájem areálu nedopadl dle představ, z velké části se na tom podílel právě nedostatek kvalitního personálu. Rozhodla jsem se tedy pronájem ukončit. Provádíme technickou údržbu a chystáme se znovu vykročit na startovní čáru. Zatím je cíl rozjet provoz objektu jako v době zahájení provozu Zbirožského dvora v roce 2013. Otevřeme park a bistro s netradičním street foodem, v letních měsících se můžete těšit na tradiční sobotní grilování, páteční koncerty. Naše kuchyně bude zázemím jak pro bistro, tak pro pořádání předem objednaných společenských akcí, rodinných a podnikových oslav a svateb.

Duben: Otevíráme v bistru na Velikonoce v pátek 19.4. – do pondělí 22. 4. 2019. Pak bude otevřeno každý víkend.

Květen a červen: provoz bistra o víkendech (pátek až neděle) od 10 do 22 hodin, v neděli do 17 hodin.

Červenec a srpen: celotýdenní provoz bistra

Na návštěvu se těší a krásné jaro přeje

Lenka Moštěková

majitelka Zbirožského dvora

Ač byla zima tvrdá, přinesla i radostné okamžiky. Naše lípa se naparádila jak do plesu. Stříbrné šaty si nechala ušít v krejčovské dílně paní Zimy. A že jí to sluší. Už se na vás těší, teď jí dělá společnost jen pár veverek, které se tu usadily v dutině stromu, řádí v koruně, asi se radují z končící zimy, provádějí jarní úklid, z hnízda vyhazují prázdné skořápky vlašských ořechů, pomalu se v nich začínám brodit.  Jestli se někomu na podzim ztratily ze stromů ořechy, tak vězte, že je mají na svědomí veverky z naší lípy.